Charakterystyka zabudowy bliźniaczej

Osiedla domków jednorodzinnych to rozwiązanie coraz częściej oferowane przez deweloperów. Bliźniaki wyglądają bardzo ładnie, a bliska obecność sąsiada wcale nie musi być przeszkodą. Wręcz przeciwnie – ich mieszkańcy wielokrotnie mogą poczuć się o wiele bezpieczniej wiedząc, że mają kogoś za ścianą. Czym charakteryzuje się zabudowa bliźniacza? Warto to sprawdzić, jeżeli myślimy o własnych czterech kątach.

Większa przestrzeń domu za niższą cenę

Przede wszystkim zabudowa bliźniacza pozwala cieszyć się taką samą powierzchnią, jak w przypadku domu, oszczędzając przy tym sporą część gotówki. Dlaczego? Zakup bliźniaka nie jest tak kosztowny, jak budowa własnego domu. W dodatku nie przejmujemy się pracami związanymi z jego stawianiem, wszystkie prace są na głowie dewelopera, który oferuje nam gotowy budynek. Chociaż ogródek zwykle nie jest tak duży jak w przypadku domu wolnostojącego, nadal będziemy właścicielami prywatnego kawałka ziemi. Dowolnie go zaaranżujemy, urządzając tam plac zabaw dla dzieci, miejsce wypoczynku czy grządki, na których zasadzimy ulubione warzywa. Teren wokół wcale nie będzie mały, ponieważ bliźniaki przylegają do siebie – czy to ścianą budynku, czy garażu. Najlepiej, jeżeli właścicielami są osoby zaprzyjaźnione albo rodzina. Z bliską osobą możemy osiągnąć większe porozumienie, niż z obcym nam człowiekiem. Wiele rodzin traktuje bliźniaka jako etap przejściowy. Dla innych będzie to dom na całe życie. Jeden sąsiad jest zawsze mniej uciążliwy, niż kilku. Mieszkanie w bloku nigdy nie będzie tak komfortowe, a posiadanie bliźniaka daje poczucie posiadania własnej przestrzeni.

Sąsiad gwarancją bezpieczeństwa

Zabudowa bliźniacza charakteryzuje się bliską obecnością sąsiada. Co za tym idzie, tak naprawdę nigdy nie poczujemy się samotnie.

Zawsze zobaczymy znajomą twarz, a kiedy okaże się, że w pobliżu grasują złodzieje, może się okazać lepszym zabezpieczeniem naszego domu niż monitoring – komentuje nasz rozmówca z firmy MHAUS Deweloper.

Również, kiedy wyjedziemy na urlop, będziemy mogli poprosić sąsiada, aby od czasu do czasu rzucił okiem na naszą posiadłość. Jeśli zostawimy mu klucze, na pewno też podleje nasze kwiaty. Bliźniaki często mają podwójne ściany, dlatego chociaż tuż obok będzie mieszkać inna rodzina, nie będziemy słyszeć hałasów z sąsiedniego, bliźniaczego budynku. Izolację akustyczną wzmacnia również wykonanie dylatacji, czyli specjalnej szczeliny w konstrukcji budynku.

Spójność krajobrazowa

Osiedla w zabudowie bliźniaczej charakteryzują się spójnością krajobrazową. Jednakowo wyglądające domki prezentują się bardzo elegancko. Nie musimy obawiać się, że dom sąsiada będzie zupełnie odbiegać charakterem od naszego budynku. Identyczne, wręcz zrośnięte ze sobą budowle podnoszą walory miejsca, w którym będziemy mieszkać przez kolejne lata.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Regulamin korzystania z serwisu