osrodek-wypoczynkowy

Co powinna zawierać oferta ośrodka wypoczynkowego dla szkół

Oferta ośrodka wypoczynkowego dla szkół powinna przyciągać swoją atrakcyjnością zarówno uczniów, jak ich rodziców. Musi zatem być korzystna finansowo, aby rodzice bez nadwyrężania domowego budżetu mogli posłać swoje pociechy na szkolny wyjazd. Musi ona również zapewniać wygodę, komfort oraz elementy rozrywkowe dla dzieci. To jest ich czas na odpoczynek i relaks.

Zakwaterowanie

Wyjazdy szkolne organizowane są przez cały rok. Czasami kilkudniowe, a czasami kilkunastodniowe, jak to bywa w przypadku wakacji czy ferii. Niezależnie od pory roku i długości pobytu zakwaterowanie dla uczniów musi spełniać określone standardy. Dobra oferta ośrodka wypoczynkowego dla szkół powinna zatem zawierać noclegi w komfortowych dla dzieci pokojach. Dla naszych pociech powinny to być pokoje dwu-, trzy- lub czteroosobowe. Mniejsze bądź większe pokoje nie są już odpowiednie. Oczywistym jest bowiem fakt, iż jedynka zapewni wygodę dorosłej osobie, ale dziecku nie. Ono zdecydowanie potrzebuje towarzystwa swoich rówieśników. Natomiast pokoje pięcioosobowe nie są już w stanie zapewnić właściwego komfortu, nawet na kilka dni.

Pokoje powinny być praktycznie i przytulnie urządzone. Na wyposażeniu zaś muszą mieć wygodne łóżka w odpowiednich rozmiarach oraz sprawnie działające ogrzewanie. O ile w trakcie lata czy wiosny może się ono okazać nieprzydatne, to podczas jesieni lub ferii zimowych, jest absolutnie konieczne. Dodatkowym atutem są pełne węzły sanitarne. Ich obecność na wyposażeniu pokoi w ofercie dla szkół zdecydowanie podnosi jej atrakcyjność. Nasze dzieci mogą wówczas mieć pełen komfort wynikający z zakwaterowania. Pełnię szczęścia natomiast zapewni dzieciakom z pewnością stały dostęp do Internetu w pokoju oraz na terenie całego ośrodka.

Wyżywienie

Wyżywienie jest kwestią, która zdecydowanie bardziej interesuje rodziców i nauczycieli niż samych uczniów. Ci zaś będąc poza wzrokiem rodziców najchętniej żywiliby się słodkimi i słonymi przekąskami. Dlatego tak istotne jest menu w ofercie dla szkół.

Jak tłumaczy nasz rozmówca, pracownik Domu Wypoczynkowego Stokrotka w Białce Tatrzańskiej:

Menu, które układamy dla naszych najmłodszych gości składa się zawsze ze smacznych i domowych posiłków, jednocześnie bogatych w odpowiednie dla ich wieku składniki odżywcze. Ponadto staramy się, aby potrawy były urozmaicone, a tym samym bardziej atrakcyjne dla dzieci. Przygotowując zaś śniadania, obiady i kolacje wykorzystujemy produkty regionalne, które są zdrowe i świeże. Dzięki temu mamy pewność, że proponujemy naszym gościom zarówno zdrowe, jak i smaczne wyżywienie.

Atrakcje

Pośród ważnych elementów oferty ośrodka wypoczynkowego dla szkół nie może z pewnością zabraknąć atrakcji. Przede wszystkim atrakcyjne musi być już samo położenie ośrodka. Najwięcej urozmaiceń czeka na dzieci w górach lub nad morzem. Góry i morze oferują zarówno zdrowe powietrze i piękne naturalne widoki, jak i szereg aktywności, które przynoszą uczniom radochę. Pośród nich popularne kąpiele morskie czy zabawy na stoku. Ważne jest, aby ośrodek oprócz położenia, oferował również atrakcje na terenie samej posesji takie jak sale i place zabaw czy mini siłownia. Kolejne atrakcje znajdujące się w pobliżu ośrodka to dodatkowy atut oferty wypoczynkowej. Uczestnicy szkolnych wyjazdów z pewnością z nich będą korzystać, szczególnie w dniach, w których nie dopisze pogoda.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Regulamin korzystania z serwisu