meble-kuchenne

Czym charakteryzują się klasyczne meble kuchenne?

Zastanawiasz się nas sposobem aranżacji kuchni, ale nie przekonuje się chłód, połysk i minimalizm nowoczesnych mebli? Oznacza to, że warto rozejrzeć się za producentem klasycznych mebli kuchennych. Oryginalny projekt na zamówienie, naturalne materiały o pięknych fakturach i ponadczasowy styl – wszystko to sprawi, że wnętrze kuchni będzie cieszyło cię niezmiennie przez długie lata.

Najnowsze trendy w aranżacji wnętrz nie przekonują każdego. Choć meble wykonywane z nowoczesnych materiałów, w tym tworzyw sztucznych, mogą zachwycać interesującymi formami i kolorami, tylko naturalne drewno zapewnia solidność, trwałość i nieprzemijające piękno sprzętów kuchennych.

Cechy klasycznej kuchni

Klasyczne meble kuchenne stanowią idealne połączenie funkcjonalności i elegancji. Ich rodowód sięga czasów, w których właśnie wygoda użytkowania mebli stawiana była na pierwszym miejscu. Wyposażenie kuchni miało przede wszystkim być praktyczne – zapewniać użytkownikom możliwość sprawnego i bezpiecznego przygotowywania posiłków, bez ryzyka szybkiego uszkodzenia jakichkolwiek elementów wyposażenia.

Choć największy nacisk w kuchni klasycznej kładzie się na wygodę, takie meble również mogą być wyjątkowo piękne. Efekt estetyczny osiąga się głównie przez staranne i eleganckie wykończenia, które nigdy nie wpływają negatywnie na komfort użytkowania. W charakterze dekoracji występuje tutaj przede wszystkim materiał – czyli drewno, dostępne w szerokiej gamie barw i struktur, a także rzeźbione fronty czy stylizowane uchwyty do szafek.

W kuchni klasycznej wszystkie potrzebne przy gotowaniu przedmioty dostępne są na wyciągnięcie ręki. W zależności od rozmiarów i warunków pasujących w pomieszczeniu, można sięgać po szafki podwieszane (często z witrynami), wbudowane pod blatem szuflady, a nawet tradycyjne kredensy.

Klasyczna kuchnia na lata

Sprzęty wykonane z płyty MDF zużywają się szybciej niż te drewniane, a supernowoczesne rozwiązania mogą dość prędko się znudzić. Żaden z tych problemów nie jest zagrożeniem we wnętrzu wyposażonym w klasyczne meble kuchenne z litego drewna. Pod warunkiem, że będą one wykonane profesjonalnie.

Dlatego szukając wyposażenia do kuchni warto skontaktować się z doświadczonym i sprawdzonym zakładem stolarskim. Przykładem może być rodzinna firma Kulenty, w której tradycja tworzenia mebli z drewna sięga dwudziestolecia międzywojennego. Przekazywane z pokolenia na pokolenie zamiłowanie do mebli najwyższej jakości sprawiło, że zakład aż do dziś zajmuje się ich produkcją wyłącznie na zamówienie i każdy z jego klientów może cieszyć się niepowtarzalną, piękną i wygodną kuchnią na długie lata.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Regulamin korzystania z serwisu