Domy modułowe całoroczne. Charakterystyka

Budownictwo modułowe to dziś nie tylko tymczasowe kontenery socjalno-biurowe, czy tymczasowe pawilony wystawowe. Cieszące się w Polsce coraz większym zainteresowaniem budownictwo modułowe to także estetyczne domki, altany na działkach, czy na terenach ośrodków wypoczynkowych, a nawet całoroczne domy, zarówno jednorodzinne, jak i wielorodzinne. Nowoczesne budynki modułowe można wykorzystać także w celach komercyjnych, na przykład jako kioski, sklepy, a nawet obiekty usługowe. Czym charakteryzują się domy modułowe?

Charakterystyka domów modułowych

Domy modułowe są konstruowane z gotowych elementów przestrzennych, modułów, stąd właśnie nazwa tych obiektów. Najpierw przygotowywane są prefabrykaty, które następnie w fabryce są łączone w moduły. W fabryce wykonuje się także ogólne prace wykończeniowe modułów. Jak mówi nam przedstawiciel firmy Modular System z Płocka, stopień prefabrykacji nowoczesnych modułów do budowy domów może być bliski 100%. Oznacza to, że budowa domu modułowego odbywa się bardzo szybko, co zawsze jest atutem. Fundamenty domów modułowych mogą być wykonane w sposób typowy dla polskiego budownictwa (żelbetowe ławy fundamentowe lub płyty), jednak równie dobrze sprawdzą się bloczki betonowe, stopy fundamentowe, czy podpory systemowe, które oferuje dany producent domów modułowych. Fundamenty domów modułowych nie muszą być masywne, ponieważ są to konstrukcje stosunkowo lekkie, przy czym należy dodać, że są one wytrzymałe na obciążenia.

Całoroczne domy modułowe – alternatywa dla tradycyjnych konstrukcji

Domy modułowe całoroczne są rozwiązaniem stosunkowo nowym, ale cieszącym się już sporym zainteresowaniem wśród osób, które planują budowę domu, inwestorów z wielu branż i oczywiście architektów. Producenci domów modułowych są w stanie szybko przygotować dla nas projekt wymarzonego domu. Z modułów mogą powstawać jedno- i wielokondygnacyjne, naprawdę ciekawe, nowoczesne, wyraziste konstrukcje, które będą oczywiście funkcjonalne i komfortowe. Projekty domów modułowych mogą być skomplikowane, jednak ze względu na systemowe rozwiązania, czas ich budowy jest krótki – a to przewaga nad budownictwem tradycyjnym. Kolejna przewaga to możliwość łatwej modyfikacji domów modułowych w przyszłości. Pomieszczenia w domach modułowych, oczywiście odpowiednio wykończone, wyposażone i umeblowane niczym nie ustępują estetyce przestrzeni w budownictwie tradycyjnym. Całoroczne domy modułowe są też oczywiście wyposażone w instalacje sanitarne, systemy grzewcze i wentylację. Jeśli więc planujemy budowę domu, naprawdę warto rozważyć propozycje producentów domów modułowych. Nowych rozwiązań nie należy się bać – a wręcz przeciwnie, często opłaca się po nie sięgać.

Regulamin korzystania z serwisu