Ogrodzenie terenu przemysłowego

Ekonomiczne metody grodzenia terenów przemysłowych

Głównym zadaniem ogrodzenia jest ochrona posesji przed dostępem osób niepowołanych. Skuteczny system charakteryzuje się solidnym wykonaniem, wytrzymałością i odpornością na działanie szkodliwych czynników. Oprócz tego poszczególne elementy konstrukcyjne nie mogą stanowić zagrożenia dla bezpieczeństwa innych osób oraz utrudniać poruszania się w przestrzeni publicznej. W przypadku grodzenia terenów przemysłowych ważny jest nie tylko efekt wizualny, ale też ekonomika montażu. Istnieje wiele skutecznych rozwiązań, w których cena jest adekwatna do klasy ogrodzenia. Przy wyborze warto wziąć pod uwagę czynniki, takie jak specyfika posesji, stopień potencjalnych zagrożeń oraz sposób montażu ogrodzenia. Jakie rozwiązania są satysfakcjonujące zarówno pod względem bezpieczeństwa, jak też ekonomiki?

Siatki ogrodzeniowe plecione – specyfika i dostępne warianty

Jednym z najczęściej wykorzystywanych, a jednocześnie najtańszych sposobów grodzenia terenów przemysłowych jest montaż siatek ogrodzeniowych plecionych. Siatki wykonane są z ocynkowanego drutu. Dodatkowym zabiegiem stosowanym podczas produkcji jest powlekanie ogrodzenia warstwą PCV wyposażoną w filtr UV. Takie działania chroni konstrukcję przed niekorzystnym oddziaływaniem czynników atmosferycznych.

Wybór rodzaju i wymiarów siatki powinien być dopasowany do charakteru posesji oraz preferencji właściciela terenu przemysłowego. Siatki ogrodzeniowe plecione dostępne są w różnych wersjach kolorystycznych. Klient ma możliwość wyboru grubości oczek, szerokości, wysokości i długości ogrodzenia oraz słupków montażowych.

Jakie korzyści niesie montaż ogrodzenia panelowego?

Główną zaletą zastosowania ogrodzenia panelowego na terenach przemysłowych jest adekwatność ceny do klasy konstrukcji. Panele ogrodzeniowe dzielą się na ocynkowane, ocynkowane ogniowo oraz malowane proszkowo. Zazwyczaj dostarczane są do klienta w całości, dzięki czemu nie powodują problemów przy montażu. Wymagają jedynie połączenia za pomocą odpowiednich akcesoriów. Oprócz tego charakteryzują się wysokimi walorami estetycznymi. Gdzie najczęściej wykorzystuje się ogrodzenia panelowe?

Jak tłumaczy specjalista z Zakładu Produkcji Siatki Ogrodzeniowej Coda: Ogrodzenia panelowe mogą skutecznie zabezpieczyć różnorodne tereny przemysłowe. Często montowane są w pobliżu magazynów, fabryk oraz budynków użyteczności publicznej. Standardowy poziom bezpieczeństwa zapewniają panele 2D, inaczej zwane prostymi. Natomiast w celu dodatkowego umocnienia konstrukcji warto wykorzystać panele 3D z przegięciami wzmacniającymi. Są one przeznaczone zwłaszcza do ochrony obiektów przemysłowych o wysokiej wartości.

Podział i charakterystyka słupków montażowych

Stabilność ogrodzeń zapewnić może jedynie odpowiedni, dokładnie wykonany montaż. Do połączenia siatek plecionych wykorzystać należy słupki okrągłe. Natomiast w celu zespojenia paneli ogrodzeniowych warto posłużyć się słupkami z profilu. Słupki muszą być dopasowane nie tylko do formy ogrodzenia, ale też do jego wszystkich wymiarów – wysokości, szerokości oraz kształtu. Tylko w ten sposób stworzyć można trwałą, stabilną i spójną konstrukcję, która zapewni optymalny poziom bezpieczeństwa przez wiele lat.

Regulamin korzystania z serwisu