ekonomiczne projektowanie obiektow przemyslowych

Ekonomiczne projektowanie obiektów przemysłowych

Budowa obiektów przemysłowych zawsze się zaczyna się od projektowania. To właśnie na tym etapie wykonawca uwzględnia zapotrzebowania oraz uwagi klientów, a także teren, na jakim ma zostać wybudowany przyszły obiekt. Przy tworzeniu koncepcji architektoniczno-budowlanej udział biorą nie tylko architekci, ale również projektanci konstrukcji, instalacji, wnętrza i urbaniści. Jak powinien przebiec ten skomplikowany proces?

Jak dobrze zaprojektować obiekt przemysłowy?

Dobrze zaprojektowany obiekt przemysłowy powinien przede wszystkim maksymalnie wykorzystać przestrzeń. Ważna będzie również ergonomia, która łączy się bezpośrednio z funkcją, jaką ma pełnić przyszły obiekt przemysłowy. Przygotowując taki projekt, należy skupić się na procesach technologicznych, które będą uwzględniać podstawową działalność inwestora. To złożony i skomplikowany proces, dlatego warto wybrać polecane i sprawdzone biuro projektowe posiadające odpowiednią wiedzę oraz doświadczenie. Jedną z takich firm jest IMPACT z siedzibą w Gdańsku, która od lat zapewnia kompleksowe wsparcie w realizacji różnych inwestycji budowlanych.

Najważniejsze kwestie dotyczące dobrze zaprojektowanego budynku przemysłowego to:

  • szybki proces projektowy,
  • optymalizacja kosztów,
  • zaawansowane instalacje,
  • zgodność z prawem (szczególnie prawem budowlanym).

Jak powinno przebiegać projektowanie obiektów przemysłowych?

W pierwszej kolejności biuro projektowe powinno przeprowadzić wnikliwą analizę potrzeb inwestora. Następnie dobiera się do nich odpowiednie rozwiązania technologiczne oraz materiałowe, które ostatecznie będą miały wpływ na czas budowy, jak i budżet. To także czas na zgromadzenie odpowiedniej dokumentacji formalno-prawnej i doradztwo w zakresie realizacji. W kolejnym etapie powstaje wstępny, koncepcyjny projekt obiektu przemysłowego, który uwzględnia potrzeby klienta. Dokonywana jest analiza terenu pod kątem maksymalnego wykorzystania powierzchni. Po przedstawieniu takiego projektu nanosi się poprawki. Przy drugim podejściu koncept zamieniany jest na trójwymiarową wizualizację. Projekt uwzględnia wówczas dokładnie zaprojektowane wnętrze, jak i jego otoczenie.

Następny krok to przygotowanie pełnej dokumentacji, która będzie niezbędna do uzyskania pozwolenia na budowę. Po otrzymaniu wszystkich pozwoleń następuje najważniejszy etap inwestycji: rozpoczęcie budowy zgodnej z ustalonym harmonogramem oraz budżetem. Biuro projektowe nadzoruje pracę firmy budowlanej.

Ekonomiczne zaprojektowanie obiektu przemysłowego polega głównie na optymalizacji kosztów, dobraniu odpowiednich materiałów, jak i właściwym oraz maksymalnym wykorzystaniu przestrzeni. Nad tym skomplikowanym procesem powinno czuwać biuro projektowe z prawdziwego zdarzenia.

Regulamin korzystania z serwisu