architekt-wnetrz

Kiedy warto skorzystać z usług architekta wnętrz?

Przed wyzwaniem jakim jest urządzanie domu lub mieszkania stanie kiedyś każdy z nas. Wszyscy, którzy mają to przedsięwzięcie już za sobą z pewnością przyznają, że nie jest to najłatwiejsze doświadczenie. Ci, których zadanie to przerasta powinni poważnie pomyśleć nad zatrudnieniem architekta wnętrz. Radzimy w jakich sytuacjach warto zdecydować się na skorzystanie z usług tego specjalisty.

Dlaczego warto zatrudnić architekta wnętrz

Zawód architekta wnętrz wielu osobom kojarzy się z ostatnim etapem prac w mieszkaniu, czyli dobieraniem kolorów ścian, mebli i dodatków. W rzeczywistości, architekt wnętrz swoją pracę zaczyna dużo wcześniej, bo we wczesnych etapach budowy, gdy w domu lub mieszkaniu nie ma jeszcze ścianek działowych.

Jak wyjaśniają architekci ze Studia Architektury Wnętrz Arte, zatrudnienie specjalisty na odpowiednim etapie prac budowlanych pozwoli na uniknięcie późniejszych zmian lub konieczności przebudowy. Tym samym, zatrudnienie architekta wnętrz pozwala na zaoszczędzenie nie tylko czasu, ale i pieniędzy.

Jak przebiega współpraca z architektem wnętrz?

Architekt wnętrz, po podpisaniu z klientem umowy, przygotowuje koncepcyjny projekt wnętrza (wcześniej dokonuje dokładnych pomiarów). Kiedy klient otrzymuje projekt, architekt przedstawia mu próbki materiałów i kolorów, które – po akceptacji klienta – uwzględnione zostają w projekcie wykonawczym. W nim zawarty jest dokładny kosztorys oraz spis materiałów, które powinny zostać zastosowane przez firmę remontową.

Po wykonaniu projektu architekt często bierze czynny udział w jego realizacji poprzez tzw. nadzór autorski. W jego ramach kontroluje prace firmy remontowej, aby wszystko szło zgodnie z przyjętym planem.

Kiedy warto zatrudnić architekta wnętrz?

Korzystanie z usług architekta wnętrz daje klientowi komfort psychiczny i pewność, że specjalista zadba o idealne wykonanie swojego projektu. Ponadto, choć jego zatrudnienie jest sporą inwestycją, to jest ona jak najbardziej opłacalna. Dzięki usługom architekta wnętrz mieszkanie będzie urządzone wygodnie, oryginalnie i funkcjonalnie, a jego estetyka w pełni oddawać będzie charakter i styl życia domowników. Jednocześnie, wszystkie pomieszczenia będą ze sobą spójne, ponieważ zaprojektuje je jedna osoba.

Architekta wnętrz zatrudnić powinni ci, których przerasta wizja samodzielnej aranżacji wnętrz oraz ci, którzy nie mają zbyt wiele czasu na planowanie i pilnowanie prac remontowych. Z pomocą tego specjalisty urządzanie mieszkania nie będzie katorgą, a przyjemnym procesem, miło wspominanym przez długie lata.

Regulamin korzystania z serwisu