likwidacja budynku

Sprzęt budowlany do prac rozbiórkowych

Prace rozbiórkowe wymagają wiedzy oraz dużego doświadczenia. Warto zatrudnić do tego specjalistów, którzy dysponują odpowiednim sprzętem. Przed rozpoczęciem prac warto zdobyć podstawowe informacje. Dowiedz się, jaki rodzaj sprzętu jest przydatny przy pracach rozbiórkowych. Sprawdź, od czego zależy koszt rozbiórki i jaka jest różnica pomiędzy rozbiórką a wyburzeniem.

Jakiego sprzętu używa się podczas prac rozbiórkowych?

Pierwszym etapem rozbiórki jest demontaż wewnętrznych elementów obiektu, do których zaliczyć można futryny czy grzejniki. Tutaj niezbędne są tarcze diamentowe, palniki gazowe oraz ręczne młoty wyburzeniowe. W następnych etapach przydają się dźwigi, które zaopatrzone są w kule wyburzeniowe, koparki, które mają wielofunkcyjne ramiona i gąsienicowe buldożery. Cięższy sprzęt służy zniszczeniu ścian oraz stropów – tłumaczy specjalista z firmy Grupa Tree.

Część ze zburzonych rzeczy poddaje się rozdrabnianiu. Wykorzystuje się przy tym kruszarki. Po wykonanych pracach należy odpowiednio zadbać o przestrzeń. Przydadzą się zamiatarki oraz wywrotki. Profesjonalna ekipa krok po kroku dopilnuje, aby wszystko przebiegało sprawnie i szybko. Będzie dysponować także odpowiednim sprzętem.

Od czego zależy koszt rozbiórki budynku?

Koszty rozbiórki zależą przede wszystkim od rozmiaru budynku i od materiału, który został użyty do budowy. Likwidacja budynku z drewna będzie o wiele tańsza od likwidacji budynku z żelbetonu. Do tego wszystkiego należy doliczyć koszty wywiezienia odpadów.

Czym różni się rozbiórka budynku od jego wyburzenia?

Pomiędzy rozbiórką budynku a jego wyburzeniem są pewne różnice. Rozbiórka jest terminem, który ma dłuższą historię. Z początku domy rozbierało się ręcznie – jest to zatem hasło poprzez które określa się likwidacje mniejszych budynków. Najczęściej używa się rozbiórki przy domach jednorodzinnych. Warto tutaj podkreślić, że wykorzystanie betonu, żelbetonu czy cementu sprawia, że rozbiórka w tradycyjnym ujęciu tego pojęcia jest nieopłacalna.

Wyburzenie łączy się z użyciem maszyn. Jest to rozwiązanie, które stosuje się wobec większych budowli i tych, które zbudowane zostały z cięższych materiałów. Metody są różne. Wszystko zależy od rodzaju budowy i środków, jakimi dysponujemy. Często zdarza się, że oba pojęcia – wyburzenie oraz rozbiórka są używane naprzemiennie. Warto jednak mieć świadomość, jakie są ich źródła i że teoretycznie nie oznaczają tego samego. Taka wiedza pozwoli uniknąć niepotrzebnych nieporozumień.

Regulamin korzystania z serwisu