przedpokoj

W jaki sposób zabudować przedpokój w mieszkaniu?

Mały przedpokój może stanowić duży problem – co zrobić, żeby był optycznie powiększony, jasny, funkcjonalny i do tego pięknie się prezentował? Bez obaw – jest na to kilka prostych sposobów. Choć początkowo może wydać się to trudne, dzięki naszym trikom z pozoru przytłaczające pomieszczenie w bloku stanie się stylowe i wzbudzi zachwyt naszych gości.

Jasne ściany

Niewielkich rozmiarów przedpokoje, które zazwyczaj występują w blokach warto jest optycznie powiększyć i rozjaśnić – ponieważ często nie posiadają one okien. Jest kilka niezawodnych sposobów, aby odpowiednio urządzić przedpokój. Pierwszym z nich są ściany w jasnym kolorze, najlepiej białe, które sprawią, że pomieszczenie będzie wydawało się bardziej przestronne. Jeżeli ściany o jednolitej barwie wydają nam się nudne, dobrym pomysłem będzie udekorowanie jednej z nich fototapetą, która sprawi, że nasz przedpokój będzie wydawał się jeszcze większy, a odpowiednie dobrana będzie stanowiła idealny element dekoracyjny. Jeśli nie przemawia do nas tak odważne rozwiązanie, a chcemy nieco urozmaicić pomieszczenie, możemy jedną lub dwie ze ścian pomalować na inny kolor – pamiętajmy jednak, aby nie był on zbyt ciemny – takie kolory nie sprawdzą się w małych pomieszczeniach.

Kolejnym istotnym elementem, który warto zastosować w niewielkim wnętrzu są lustra, które znacznie powiększają pomieszczenie pod względem wizualnym i, co ważne, ich obecność w przedpokoju jest bardzo praktyczna.

Oświetlenie

Duża ilość światła w ciemnym i małym pomieszczeniu jest niezbędna, jeśli chcemy dobrze się w nim czuć a do tego efektownie zaprezentować je przed gośćmi. Pod tym względem mamy duży wybór – dobrze jest zdecydować się nie tylko na lampę sufitową, ale również kinkiety. Ponadto możemy dodać do naszej aranżacji taśmy LED lub niewielkie lampki stołowe.

Meble na wymiar

W przedpokoju niezbędne jest miejsce, w którym możemy trzymać kurtki, buty, czy parasolki. Jak wygospodarować je w niewielkim, często niewymiarowym pomieszczeniu? Idealnie sprawdzą się tu meble na wymiar, które doskonale wpasują się w nasze wnętrze – możemy dowolnie je skonfigurować, wybrać ich rozmiar, wygląd, kształt, a także ilość półek lub szuflad, aby dokładnie spełniały nasze potrzeby. – Meble na wymiar pozwalają zorganizować pomieszczenie w taki sposób, aby zyskać jak najwięcej wolnej przestrzeni, co jest niezwykle istotne w ciasnym przedpokoju – podkreśla nasz rozmówca reprezentujący salon meblowy Gamma z Żukowa. Spełnią nasze wymagania zarówno w przypadku, gdy lubimy tradycyjny wystrój, jak i wtedy, gdy preferujemy nowoczesne i oryginalne wnętrza – ponieważ to my decydujemy o tym, jak będą wyglądały.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *