Zalety domów z bali

Domy murowane to najczęściej budowane domy w Polsce. Domy z bali, chociaż coraz bardziej popularne, nadal nie mają jeszcze tak wielu zwolenników. A wiąże się z nimi wiele zalet, które częstokrotnie mogą wysuwać domy budowane w tej technologii na prowadzenie. Jakie wobec tego zalety charakteryzują budynki oparte na konstrukcji drewnianej? Sprawdźmy, szczególnie jeżeli niedługo my również zamierzamy rozpocząć budowę.

Krótszy czas budowy

Przede wszystkim domy z bali charakteryzuje krótszy czas budowy. O ile tradycyjne zabudowania pozwalają na przeprowadzkę po około dwóch latach, o tyle zabudowania drewniane mogą być gotowe nawet po 4, maksymalnie 8 tygodniach. W przypadku tych pierwszych konieczne jest robienie przerw technologicznych, np. na wyschnięcie zaprawy. Budowę domów murowanych ogranicza również pogoda. Zima kompletnie hamuje wszystkie prace. Domy z bali nie wiążą się z takimi przeszkodami. Można je stawiać nawet w miesiącach zimowych.

Niższe koszty budowy

Drugą zaletą domów z bali są niższe koszty. Są nawet o jedną trzecią tańsze niż domy murowane. To jeden z powodów, dla którego wydajemy znacznie mniej pieniędzy na ten dom. Wyeliminowujemy też liczne prace murarskie i nie potrzebujemy ekipy budowlanej na tak długi czas.

Komfort mieszkania

Domy z bali zapewniają komfort mieszkania. Drewno szybko się nagrzewa, dlatego zapewnia znakomite parametry cieplne. Gwarantuje również szczelność budynku, a także dobre właściwości akustyczne. Nie musimy się obawiać, że w domu powstanie efekt echo. Ponadto, sam budynek ma niepowtarzalny wygląd, dlatego w takim domu na pewno będzie nam się przyjemnie mieszkać. I wszyscy goście, którzy przyjdą nas odwiedzić, z pewnością będą nam go zazdrościć – kto wie, może później sami wybiorą takie rozwiązanie?

Przyjazny mikroklimat

Kolejnym atutem domów drewnianych jest przyjazny mikroklimat. Drewno neutralizuje nieprzyjazne jony dodatnie, które wytwarzają urządzenia elektroniczne. A nie da się ukryć – mamy ich dzisiaj bardzo dużo – wyjaśnia nasz rozmówca z firmy „Domtop” ze Zgierza koło Łodzi. Co więcej, ten materiał budowlany pochłania albo oddaje wilgoć, zależnie od tego, jakie warunki panują we wnętrzach.

Dowolny sposób aranżacji

Nie można też zapomnieć, że domy z bali można w dowolny sposób zaaranżować. Nie każdy zdaje sobie sprawę, że możliwe jest ich wykończenie dokładnie tak samo, jak domy murowane. Wystarczy zastosować odpowiednie materiały – nie ma żadnych ograniczeń. Wystarczy zapoznać się z ofertą profesjonalnych firm, a na pewno nie będziemy zawiedzeni decyzją, jaką podjęliśmy.

Regulamin korzystania z serwisu