Zalety mieszkań w segmencie

Decydując się na zakup nowego domu, mamy kilka opcji do wyboru. Jedną z nich jest dom w zabudowie szeregowej, czyli popularny segment. O jego zaletach przeczytacie w poniższym artykule.

Segment czy dom wolnostojący?

Segmenty są bardzo dobrą alternatywą dla domów wolnostojących. Chociaż ofert sprzedaży tych drugich jest o wiele więcej, są one zdecydowanie droższe, zwłaszcza jeżeli znajdziemy lokalizację umożliwiającą komfortowy dojazd do centrum miasta. W takim przypadku zakup działki oraz budowa domu wolnostojącego może znacznie uszczuplić nasz portfel. Do tego dochodzą wyższe rachunki za ogrzewanie, ponieważ oprócz tego że sam dom ma sporą powierzchnię, to dodatkowo jego ściany zewnętrzne są wystawione na działanie mrozu. Trzeba również wziąć pod uwagę fakt, że drogi dojazdowe do posesji nie zawsze wyróżniają się dobrym podłożem, co może sprawiać dyskomfort podczas każdego dojazdu.

Zalety domów w zabudowie szeregowej

Jeżeli nie zależy nam na „odcięciu się od świata” i mieszkaniu we własnym towarzystwie bez sąsiadów, warto rozważyć zakup domu w segmencie. Jest to opcja na pewno tańsza, nie tylko w przypadku samego domu, ale również rachunków w sezonie grzewczym – dzięki dzieleniu swoich ścian z sąsiadami. Osiedla tego typu domów są budowane w mieście lub jego pobliżu, aby nie było problemów z dojazdem, dlatego jest to idealne rozwiązanie dla osób związanych z miastem np. pracą – odpada perspektywa długich dojazdów i przemieszczanie się po niekomfortowych drogach.

Ponadto, w okolicach osiedli szeregowych znajdują się najpotrzebniejsze placówki, takie jak: sklepy, apteki, przychodnie, siłownie, ale także place zabaw oraz boiska do piłki nożnej. Korzyści można upatrywać również w dobrej komitywie z sąsiadami, zwłaszcza jeżeli podzielają nasze zainteresowania, np. regularny jogging, słuchanie tego samego gatunku muzyki, oglądanie podobnych filmów lub spędzanie wolnego czasu w rodzinnym gronie podczas wieczornego grilla. Dzięki temu tworzymy małą społeczność, która będzie sobie pomagała i „miała oko” na ewentualnych włamywaczy – zapewnia ekspert przedsiębiorstwa budowlanego EKO-DOM, które realizuje inwestycje z zakresu wykonawstwa mieszkań i domów jednorodzinnych na terenie Góry Kalwarii i okolic.

Regulamin korzystania z serwisu