Dom jednorodzinny

Zalety mieszkania w domu jednorodzinnym

Decyzja o miejscu zamieszkania oraz wybór między blokiem a domem jednorodzinnym są zawsze bardzo trudne. Pod uwagę należy wziąć dużo czynników, ponieważ jedno i drugie rozwiązanie ma swoje zalety. W naszym artykule przyglądamy się korzyściom, wynikającym z zamieszkania w domu jednorodzinnym. Jeżeli ktoś ma jeszcze jakiekolwiek wątpliwości, zapraszamy do lektury.

Dom jednorodzinny czy mieszkanie w bloku?

Każda życiowa decyzja ma swoje plusy i minusy. Również ta, dotycząca zamieszkania w domu jednorodzinnym. Nie można jednoznacznie stwierdzić, czy jest ona lepsza od wyboru mieszkania w bloku, ponieważ wszystko zależy od indywidualnych potrzeb. Blok kojarzy się z brakiem prywatności i większej przestrzeni, natomiast wybierając mieszkanie w domu jednorodzinnym, trzeba być przygotowanym na dłuższy dojazd do pracy lub szkoły oraz codzienną pracą „okołodomową” – odśnieżanie drogi, grabienie liści, pielęgnacja ogrodu. Czasem jednak właśnie wykonywanie takich prozaicznych czynności może przeważyć szalę na korzyść decyzji o inwestycji w dom jednorodzinny. Skupmy się zatem na zaletach takiego wyboru.

Samodzielna aranżacja czterech kątów

Mieszkanie w domu jednorodzinnym związane jest z dużą ilością swobody i prywatności. W przypadku posiadania sporej powierzchni działkowej, można ją zagospodarować według własnego uznania – wybudować przydomowy basen, zaprojektować boisko do gry w piłkę nożną czy po prostu zainwestować w piękny ogród. Samo wnętrze domu można zaaranżować „po swojemu”, co znacznie umili przebywanie w nim w okresach zimowych. Latem więcej czasu spędza się na zewnątrz, na tarasie, bliżej natury, rozkoszując się okolicą, w której być może panują niezwykłe widoki lub przylatują niespodziewanie ptaki. Przebywanie w takich warunkach korzystnie wpływa na samopoczucie, zdecydowanie bardziej niż codzienne obcowanie z miejskim zgiełkiem.

Spokój i bezpieczeństwo

Mieszkając w domu jednorodzinnym, nie trzeba dostosowywać się do wymagań stosowanych we wspólnocie czy ograniczeń związanych z ciszą nocną. Przez większość czasu można delektować się spokojem, harmonią i bezpieczeństwem oraz brakiem hałasów za ścianą. Zawsze można zasiąść wspólnie przy kominku, wyjść pomajsterkować do własnego garażu lub pobawić się z dziećmi na własnoręcznie wybudowanym placu zabaw.

Mieszkanie w domu jednorodzinnym daje wiele możliwości i jest wbrew pozorom opłacalne, porównując zakup trzypokojowego mieszkania w centrum większego miasta. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości, warto skontaktować się ze specjalistami w dziedzinie nieruchomości lub udać się bezpośrednio do dewelopera, który oferuje swoje usługi w komfortowej lokalizacji. Przykładem może być Osiedle Białe, które położone jest w Baranowie w gminie Tarnowo Podgórne pod Poznaniem, znajdujące się  jedynie 15 minut drogi od centrum stolicy Wielkopolski.

Regulamin korzystania z serwisu