W jakich sytuacjach wykorzystuje się koparko-ładowarkę i koparkę?

Pytanie wydawać się może naiwnym, bo czy może być ktoś, kto nie zdaje sobie sprawy z tego, do czego owe maszyny służą? Owszem wszyscy wiedzą jakie prace przy użyciu koparki lub koparko-ładowarki można wykonać, jednak nie wszyscy potrafią powiedzieć, w jakich sytuacjach te urządzenia warto wynająć i jak je racjonalnie wykorzystać. Nie angażuje się przecież ciężkiego sprzętu do przekopania grządki w ogródku.

Nie tylko kopanie i nie tylko załadunek

Nazwy opisywanych tutaj maszyn sugerują sposób ich wykorzystywania. Dlatego też ktoś niezorientowany, ktoś, kto z pracami budowlanymi nie ma na co dzień do czynienia, powie: koparka służy do kopania, a koparko-ładowarka do kopania i ładowania, mając oczywiście na myśli różnego rodzaju prace ziemne. Będzie to jak najbardziej słuszne twierdzenie, lecz dalece niepełne. Jak przekonują na pracownicy firmy MABUD Z Warszawy, tak jedna, jak i druga maszyna to w rzeczywistości uniwersalne urządzenia o wielu możliwościach i zastosowaniach. Prócz kopania rowów, wykopów i załadunku na samochody lub taśmociągi ziemi, żwiru, gruzu i materiałów budowlanych, maszyny te prawdziwemu budowlańcowi posłużą jeszcze do wykonywania wielu innych ciężkich prac. Można przy ich pomocy transportować różne ciężkie materiały, a nawet jakieś urządzenia na niezbyt dużych odległościach. Można podnosić nimi duże ciężary na całkiem spore wysokości, dzięki czemu nie trzeba sprowadzać dźwigu na budowę.

Zastosowania koparek i koparko-ładowarek na konkretnych przykładach

Nic tak nie przemawia do wyobraźni, jak konkrety. Wymieńmy zatem kilka rzeczywistych prac, do których wykonywania warto wynająć koparkę lub koparko-ładowarkę. Na pewno maszyny te przydadzą się przy wykonywaniu wykopów pod fundamenty i wszystkich związanych z każdą budową pracach ziemnych. To doskonały sprzęt wspomagający prace związane z niwelacją terenu. Koparka lub koparko-ładowarka posłuży nam także do wyburzenia starych murów czy nawet całych budynków. Wykonanie remontu dróg gruntowych lub utwardzonych również nie obejdzie się bez zaangażowania takiego sprzętu. Koparka, a w szczególności koparko-ładowarka to doskonały pomocnik przy wszelkich pracach obejmujących układanie kostki, remonty starych nawierzchni brukowych, wykonywanie chodników, parkingów i placów, budowę dróg czy układanie podbudowy z tłucznia.

Moglibyśmy długo jeszcze wymieniać wszystkie prace, jakie przy pomocy omawianych tu narzędzi można wykonywać. Jak widzimy, są to urządzenia niezwykle użyteczne. Ważne jest to, że maszyn tych nie trzeba kupować, ponieważ na naszym rynku funkcjonują liczne firmy oferujące wynajem sprzętu budowlanego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Regulamin korzystania z serwisu