mieszkanie-kuchnia

Zalety mieszkań z oddzielną kuchnią

Mieszkania z oddzielną kuchnią coraz częściej stanowią towar deficytowy. Moda na aneksy, powstała pod koniec lat dziewięćdziesiątych i obowiązująca do dzisiaj sprawiła, że kuchnie współdzielone z pokojem stały się swego rodzaju standardem. Nie jest to jednak standard, do którego wszyscy podchodzą z równie dużym entuzjazmem. Wiele osób wciąż bardziej ceni sobie tradycyjne pomieszczenia kuchenne. Ciężko dziwić się temu podejściu. Oddzielna kuchnia ma szereg zalet, które wpływają na komfort użytkowania mieszkania.

Dlaczego warto posiadać oddzielną kuchnię?

Kuchnia to w przeświadczeniu wielu osób pomieszczenie o szczególnym znaczeniu – miejsce przygotowywania i spożywania posiłków. To właśnie tu sporządzane są smaczne potrawy, tutaj też gromadzi się cała rodzina po trudach dnia, w celu wspólnego jedzenia obiadów i kolacji. Dla wielu gospodyń domowych, miłośników gotowania i kucharzy hobbystów, kuchnia stanowi swoistą bezpieczną niszę, w której mogą się oni skupić na obowiązkach domowych, podchodząc do nich z należytym szacunkiem oraz skupieniem. Jest to oczywiście dość tradycyjne spojrzenie na kuchnię, żywe zwłaszcza wśród nieco starszych pokoleń. Nie brak jednak i młodszych osób, które chętnie widziałyby kuchnię umiejscowioną za zamkniętymi drzwiami. Za takim rozwiązaniem przemawia szereg czynników praktycznych. Jakich konkretnie? Niektórzy zwyczajnie nie lubią, gdy przy gotowaniu patrzy się im na ręce, co w przypadku aneksów kuchennych jest dość naturalne i nieuniknione. Odseparowanie pomieszczenia kuchennego oznacza również brak innych problemów, związanych z rozchodzącym się zapachem, kuchennym hałasem czy widocznym nieporządkiem. Krótko mówiąc – to co powstaje w kuchni, pozostaje w niej, nie oddziałując na resztę pomieszczeń.

Gdzie szukać mieszkań z oddzielną kuchnią?

Poszukując mieszkań z oddzielną kuchnią, warto uzbroić się w cierpliwość. Zwłaszcza w przypadku znacznie mniejszych metrażów, gdzie często dominują aneksy łączone z pokojem, z uwagi na chęć zagospodarowania jak największej przestrzeni lokalu do ogólnych celów użytkowych. Należy przy tym pamiętać, że wiele rozwiązań projektowych nie wyklucza zmiany otwartej kuchni na zamkniętą (i na odwrót). Istnieją również rozmaite opcje pośrednie, typu kuchnia częściowo zabudowana ścianą bądź też oddzielona drzwiami przesuwnymi. Absolutną podstawą jest zapoznanie się z planem danego mieszkania. Ciekawe propozycje mieszkań z oddzielną kuchnią można znaleźć m.in. w ofercie dewelopera EKO-BUD, prowadzącego sprzedaż mieszkań na osiedlu Pszczelin, w podwarszawskim Brwinowie. Plany dostępnych lokali są widoczne do wglądu na stronie internetowej inwestycji – ekobud.com. Planujesz nabycie własnego M i marzysz o oddzielnej kuchni? Sprawdź, co proponują Ci specjaliści. Skontaktuj się z nimi i zapoznaj ze szczegółami oferty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Regulamin korzystania z serwisu